Osnovna škola Miša Živanović iz Srednjeva nagradila radnike i učenike
   30 Jun 2021, 15:07    Veliko Gradište    SatTv    Ljubiša Nastasijević


Osnovna škola Miša Živanović iz Srednjeva nagradila radnike i učenike

Od ove godine Osnovna škola ,,Miša Živanović’’ u Srednjevu,Opština Veliko Gradište,donela je oodluku o nagrađivanju najboljih radnika i učenika sa knjigama kojih je dobilo 27-ro učenika i radnika škole .a kriterijumi za nagrađivanje su najbolji rezultati u savlađivanju nastave i osvojena prva tri mesta na raznim  takmičenjima,počev od opštinskih,regionalnih pa do republičkih.

Pored matične škole u Srednjevu, škola ,,Miša Živanović’’ ima još i 9 isturenih odeljenja u naseljima Makce, Garevo, Doljašnica, Češljeva Bara, Carevac, Desine  Kamijevo, Pečanica i Ljubinje.Školu pohađa 170 učenika, raspoređenih u 22 odeljenja.Učenici  pohađaju nastavu u staroj zgradi koja je zidana još daleke 1948.godine i sredstvima  Iz opštinske kase obavljena je njena rekonstrukcija. Iza nas je protekla jedna teška godina u kojoj je zbog pandemije izazvane koronavirusom nastava realizovana po izmenjenom planu rada sa skraćenim časovima i Onlajn nastavom na daljinu,ali smo i pored tih problema izašli na kraju kao pobednici kaže direktor škole Dejan Rajković.

           

  -Rezultati naših učenika su takvi da ne zaostaju za rezultatima nekih dtugih predhodnih generacija,ali u svakom slučaju iz pojedinih nastavnih oblastiće svakako ostati neke praznine.Od sportskih aktivnmosti imamo jednu grupu devojčica iz 7 i 8 razreda koja je napravila  veliko iznenađenje za sve nas.Ona je na opštinskom takmičenju pobedila ekipu svojih vršnnjakinja  iz škole iz Velikog Gradišta,a zatim i na regionalnom takmičenju savladavši ekipe iz Petrovca na Mlavi i Aleksandrovca.Naši učenici su učestvovali na mnogobrojnim likovnim konkursima  Na konkursu  Linija boa,čarolija moja jedna naša učenica osvojila je prvo mesto,zatim u organizaciji Dečijeg kulturnog centra iz Niša na čitalačkoj olimpijadi naše učenice osvojile su prvo i drugo mesto. Na likovnoj radionici koju je organizovala Opština Veliko Gradište na Ramskoj tvrđavi jedna naša grupa učenika iz Makca i češljeve Bare osvojila je drugo mesto.Učenici naše škole postigli su i dobre rezultate na Opštinskom takmičenju u velikom Gradištu gde je iz fizike osvojeno  prvo mesto i iz matematike drugo i treće mesto. Imamo tri uččenika sa Vukovom diplomom i jednog đaka generacije. Nadam se da će ovi rezulati biti i bolji u narednom periodu,naglasio je direktor Dejan Rajković

Danas u školi očekuju  završetak novog školskog objekta I bolje uslove za pohađanje nastave. Radovi na novom objektu počeli su pre dve decenije I do danas još nisu završeni. Završetkom nove školske zgrade,zašta bi trebalo izdvojiti oko 30 miliona dinara stvorili bi se uslovi  da učenici I nastavno osoblje postižu još bolje rezultate.
        -Značajan period protekao je bez ikakvih radova na novom objektu škole,međutim u pošloj godini uradili smo spoljnu fasadu,levo krilo zgrade je prilično završeno,uradili smo oko 90 odsto predviđenih radova na fiskulturnoj Sali.Nnnnnnnnna desnom krilu zgrade imamo još dosta radova koji trebaju da se završe i za kojih moramo obezbediti još nekih 30 miliona dinara.dodao je Rajković

Meštanin Branko Milanović  obradovao je  učenike,rukovodstvo I nastavno osoblje sa donacijom jednog klavira.
             -Završio sam školu još 1995.godine i drago mi je što mogu da na neki način pomognem sadašnjim učenicima škole da imaju bolje uslove za svoje vaspitanje i sticanje znanja.Bio sam i odbornik ovog sela,Opština Veliko Gradište nam pomaže koliko može,ali i mi meštani koji smo u mogućnosti  moramo da vodimo brigu o ovoj vaspitnoj ustanovi.Imam privatnu firmu za transport robe sa inostranstvom i imam priliku da doniram školi nešto što treba za nastavu,evo ovom prilikom rešio sam da im doniram klavir-pijanino,Pomagaću mojoj školi i u buduće,ali apelujem i naše meštane koji su u mogućnosti da to i oni urade,kaže donator  Branko Milanović.

Prva škola u Srednjevu  otvorena je daleke 1876 godine ,na inicijativu  tadašnjeg sveštenika  Vujice Rajičića. U novosagrađenu školu  I tada  nisu dolazila samo  deca  iz Srednjeva  nego I iz  obližnjih sela Češljeve Bare,Gareva i Kamijeva kao i iz nekoliko sela iz okoline Kučeva.Slične vesti

Dodeljene nagrade najboljim učenicima i sportistima u Kostolcu

21 Jul 2021, 13:26

Gradska opština Kostolac obeležava slavu Sveti Prokopije. Veče uoči praznika, na svečanoj akademiji dodeljene su…

Opština Veliko Gradište nagradila učenike generacija i vukovce

28 Jun 2021, 15:20

Prisutnim učenicima,njihovim nastavnicima i profesorima  kao i direktorima  škola prvo se obratila …

Obrazloženje odbora za dodeljivanje nagrada i povelja Grada Požarevca povodom Svete Trojice

16 Jun 2021, 9:20

Odbor za dodeljivanje nagrada i povelja Grada Požarevca, doneo je odluku o nosiocima  nagrada i povelje Grada Požarevca…

Postavite komentar    Nema komentara za ovu vest

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

SportTakmičenje kadeta U15 u sportskom…

Na ribolovačkoj stazi Kostolac preko puta plaže „Topoljar“ u nedelju, 25. jula,…

24 Jul 2021, 12:34

SportOdržan noćni turnir u malom fudbalu…

U Majilovcu je održan noćni turnir u malom fudbalu pod nazivom „Majilovac 2021“.…

24 Jul 2021, 12:31

KulturaVeličanstven koncert Danice Crnogorčević…

U okviru bogatog programa „Zlatiborskog kulturnog leta", 23. jula 2021.godine…

24 Jul 2021, 12:29

Kursna lista