OBELEŽEN DAN PRIMIRJA U PRVOM SVETSKOM RATU
U Srbiji se nizom manifestacija obeležio Dan primirja u Prvom svetskom ratu u znak sećanja na 11. novembar 1918. godine kada je u 11 sati stupilo primirje.Ovaj datum podseća na dan kada su, 11. novembra 1918. godine u železničkom vagonu u Kompijenu, sile Antante potpisale primirje sa Nemačkom i time okončale Prvi svetski rat. Ovaj državni praznik se u Republici Srbiji proslavlja od 2012. godine. Pre toga se obeležavao na prvim časovima u svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji od 2005. Godine. Stogodišnjicu završetka Prvog svetskog rata Vojska Srbije obeležila je velikom vojnom vežbom i održana je na devet lokacija. Vojska Srbije je povodom istorijskog datuma upriličila šestodnevnu taktičku vežbu sa bojevim gađanjem "Vek pobednika 1918-2018" . U vežbi na devet lokacija učestvovalo je 8.000 vojnika i predstavilo se sa 538 složenih borbenih sistema Kopnene vojske, Ratnog vazduhoplovstva i PVO-a.Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je u subotu, 10. novembra Združenoj taktičkoj vežbi "Vek pobednika 1918-2018" na poligonu Pešter, kojom je obeležena stogodišnjica pobede u Prvom svetskom ratu. Pored Vučića, vežbi su prisustovali i ministar odbrane Aleksandar Vulin i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Milan Mojsilović









0 Komentara
Nema komentara za ovu vest