ZLATNA I SREBRNA MEDALJE ZA GRADIŠTANSKE DŽUDISKINJE
   27 Feb 2018, 14:09    Veliko Gradište    Sat TV    Ljubiša Nastasijević

Mlade karatistkinje „VGSK“ iz Velikog Gradišta Katarina Drikić i Tijana Stojiljković, sa Prvenstva Karate saveza uže Srbije za seniore,koje je održano u Aranđelovcu, osvojile su zlatnu i srebrnu medalju.

U kategoriji do 61.kilogram prvo mesto osvojila je Katarina Drikić,dok je Tijana Stojiljković u kategoriji do 51 kilogram bila druga i osvojila srebrnu medalju.Treća  gradištanka Marija Đorđević u kategoriji do 55 kilograma bila je četvrta.One su nastupile u kategoriji borbi i sa ovim rezultatima plasirale se za prvenstvo Srbije.

Na prvernstvu Srbije koje je održano novembra prošle godine u Čačku ,Mlade karatistkinje „VGSK“ Marija Đorđević i Tijana Stojiljković,osvojile su bronzane medalje. Dobre rezultate mladi karatisti iz Velikog Gradišta postigli su i na KUP-u Srbije gde su osvojili zlatne i bronzane medalje u kategoriji  za poletarce,pionire i nade.

Petar Životić u kategoriji nade i Nemanja Milosavljević u borbama osvojili su prvo dok je Sofija Jovanović u borbama zauzela treće mesto.
Pored već nagrađivanih mladih karatista, za uspeh su zaslužni i njihovi treneri Nebojša Stojiljković, Jovica Stojiljković i Branko Đorđević.

Lj.Nastasijević
Izvor:Opština VG

Slične vesti

Seminar francuskog boks trenera izazvao veliko interesovanje

19 Feb 2024, 12:48

Tokom vikenda, 17. i 18. februara održan je seminar o francuskoj školi boksa.

Boks i kik boks klub Mladi…

MMA takmičari napunili tribine Sportskog centra

19 Feb 2024, 12:45

Nedelja je bila rezervisana za borilačke veštine koje je, pred punim tribinama Sportskog centra Požarevac, prikazalo…

Požarevac domaćin MMA prvenstva Srbije

13 Feb 2024, 13:14

MMA prvenstvo Srbije u organizaciji MMA Saveza Srbije - sezona 2024. biće održano u Sportskom Centru Požarevac.