Vukašinović: Najbolji ambasadori škole su naši učenici
   8 Apr 2021, 12:09    Požarevac    SATTV    Elena Marjanović


Vukašinović: Najbolji ambasadori škole su naši učenici

Poljoprivredna škola sa domom učenika Sonja Marinković u Požarevcu je savremena stručna škola, gde je učenicima obezbećeno kvalitetno izvođenje nastave, a učenici prve godine od jeseni dobiće i besplatan smeštaj u Domu učenika. Nastava za obrazovni profili prehrambeni tehničar i operater u prehrambenoj industriji izvodiće se po dualnom modelu.


Poljoprivredna škola sa domom učenika  Sonja Marinković” u Požarevca ove godine u prvi razred upisaće sledeće obrazovna profile poljoprivredni i vetrinarski tehničar i prehramnebi tehničar po dualnom sistemu i trogodišnja zanimanja, opreteri u prehrambenoj industriji po dualnom obrazovanju, mesare, pekare i cvećare-vrtlare. Dualni  model obrazovanja za prehrambene tehničare i operatere u prehrambenoj industriji ima niz prednosti  Škola je osposobljena za realizaciju nastave i na ostalim obrazovnim profilima veterinaski i poljoprivredni tešničari i cvećari izvode praktičnu nastavu na školskoj ekonomiji, a pekari u pekari, te su i ini odmah osposobljeni da se uključe u rad po završetku školovanja.  U domu su u toku radovi na proširenju kapaciteta samog doma, koji bi trebalo da budu završeni do 1. septembra i da ža svi zainteresovani mođi da se smeste Nakon toga dolazi nadogradnja i struka i nastavak školovanja. Direktor vukašinović pozvao je osnovce i njihove roditelje da posete školu i upoznaju se sa uslovima rada. Najbolji ambasadori škole su naši učenici zakjlučio je Vukašinović. Slične vesti

Srebro za požarevačku gimnazijalku

24 Mar 2021, 13:35

Mariju Pavlović, učenicu Požarevačke gimnazije osvojila je srbrna medalja za na filozofskoj olimpijadi i predstavljaće Srbiju

DODELJENE DIPLOME MATURANTIMA POLJOPRIVREDNE ŠKOLE

19 Jun 2019, 14:16

POLJOPRIVREDNA ŠKOLA SA DOMOM UČENIKA SONJA MARINKOVIĆ IZ POŽAREVCA 18. juna u 12,00 časova, u prostorijama škole…

SAJAM FAKULTETA U EKONOMSKO TRGOVINSKOJ ŠKOLI

7 Dec 2018, 15:11

ODRŽAN JE TREĆI SAJAM VISOKOŠKOLSKIH USTANOVA U PROSTORIJAMA EKONOMSKO-TRGOVINSKE ŠKOLE U POŽAREVCU.

Postavite komentar  1. Rosa
    April 8, 2021 | 13:56:25
    Nek je sa srecom renoviranje,moj unuk se odlucio za ovu skolu,nadam se da ce i ova posast proci i da djaci bezbedno idu u skolu.Kad vec rade na poboljsavanju uslova za rad,mogli bi da odvoje i ne mnogo skupu investiciju i ugrade ruske aparate za preciscavanje vazduha i alergena unutar zgrade. - 0 + 4

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

HronikaPregazio petogodišnjaka

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Požarevcu  uhapsili su S. M. (1997),…

11 Apr 2021, 22:38

SportSIM Karavan radosti i prijateljstva…

Opštinska runda takmičenja ovogodišnjih Sportskih igara mladih (SIM) danas održana…

10 Apr 2021, 20:05

DruštvoPodeljene sadnice belog jasena…

Zahvaljujući inicijativi koja je pokrenuta na društvenim mrežama i odazivom velikog…

10 Apr 2021, 15:31

Kursna lista