POŽAREVAČKI OSNOVCI PROSLAVILI SVETOG SAVU, ŠKOLSKU SLAVU
   27 Jan 2017, 15:13    Požarevac    SatTV    Stefan Tomić


POŽAREVAČKI OSNOVCI PROSLAVILI SVETOG SAVU, ŠKOLSKU SLAVUDan škole – Sveti Sava obeležen je u požarevačkim osnovnim školama.

Goran Seger direktor OŠ „Kralj Aleksandar I” je istakao da „Dan Svetoga Save prvog srpskog prosvetitelja , književnika diplomate i poglavara naše crkve je dan kome se svi posebno radujemo, to je trenutak kad bi trebalo da se smerno i skromno pomolimo Bogu za zdravlje, ljubav i mir među ljudima, među našom decom, roditeljima i nastavnicima naše škole”. „Da poželimo da ljubav iskrenost i pravednost budu naši svakodnevni ispiti na kojima će mo uvek postići najveće uspehe”, zaključio je Seger.Direktorka OŠ „Sveti Sava” Margareta Sekulović rekla je da se rad u OŠ „Sveti Sava” zasniva na poverenju i razumevanju od strane članova školskog odbora i Saveta roditelja. „Plodnu i dobru saradnju škola ostvaruje sa lokalnom samoupravom, školskom upravom , preduzećima, institucijama i organizacijama na nivou grada Požarevca i šire, kao i sa svim osnovnim i srednjim školama”. „ Ovo potvrđuju i investiciona ulaganja u prošloj godini, što nam je omogućilo sanacijukrova i gromobranske instalacije u izdvojenom odeljenju i centralnoj školi” zaključila je ona.Direktor OŠ „Desanka Maksimović” Zlatan Radovanović napomenuo je da je delo Svetoga Save jedna duhovna čitanka, otvorena knjiga koja prenosi mir i ljubav, smirenost, darežljivost, čovekoljublje, trpeljivost, odanost veri i molitvi. Nastavljajući svoju priču Radovanović reče: „ U svakom pokolenju Sveti Sava se javlja kao istina, kao istrajan borac kao usmerivač naših stremljenja, pod čijim okriljem očekujemo vedru i poštenu budućnost”.


 Slične vesti

PRIPREME ZA UPIS DECE U PRVI RAZRED: ŠTA SVE ČEKA RODITELJE I DECU

22 Apr 2019, 11:59

PRIPREME ZA  UPIS DECE U PRVI RAZRED NA TERITORIJI GRADA POŽAREVCA POČELE SU PRVOG APRILA I ONE OBUHVATAJU VIŠE…

DAN OTVORENIH VRATA U POLJOPRIVREDNOJ ŠKOLI

20 Apr 2019, 14:32

POLJOPRIVREDNA ŠKOLA SA DOMOM UČENIKA SONJA MARINKOVIĆ ORGANIZOVALA JE OVE SUBOTE DAN OTVORENIH VRATA SA CILJEM DA…

UČENICE IZ SRBIJE BLISTALE NA MATEMATIČKOJ OLIMPIJADI

12 Apr 2019, 12:54

Apsolutna pobeda Jelene Ivančić na Evropskoj matematičkoj olimpijadi za devojke, još tri medalje za naše učenice…

Postavite komentar


    Nema komentara za ovu vest

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

PolitikaSKUPŠTINA NASTAVILA RAD, NA DNEVNOM…

Skupština Srbije nastavila je danas rad pretresom amandmana na izmene i dopune Zakona…

24 Apr 2019, 12:04

PolitikaPLATFORMA PRIVREDNE KOMORE SRBIJE…

Poslovna zajednica regiona aktivno će učestvovati na predstojećem Samitu o Zapadnom Balkanu,…

24 Apr 2019, 11:54

DruštvoVAKCINACIJA NIJE SAMO LIČNA, VEĆ…

Prošle godine je porastao obuhvat imunizacije protiv malih boginja, zaušaka…

24 Apr 2019, 11:45

Kursna lista