
Požarevac, grad mladih pisaca za Ginisa
Ponosni na činjenicu da su, kako kažu, stvorili najveću porodicu mladih pisaca u Srbiji, pa i svetu, pripremaju se da sa svojim projektima konkurišu za Ginisovu knjigu rekorda. „Srpska kuća“ u Požarevcu čuva preko 20 000 knjiga mladih pisaca.
Na put koji vodi do Ginisa Bratislav Golić krenuo je još 1995. godine kada je osnovao prvi privatni kulturni centar u Srpskoj kući u Požarevcu, kako bi svojim radom doprineo razvoju nauke, pisane reči, negovanju srpskog nasleđa, ali i očuvanju izvornih običaja. Pet godina kasnije, Srpska kuća formira biblioteku Mladi talenti.

Bratislav Bata Golić iz Republike Srpske je privrednik, kulturni i humanitarni radnik, priređivač i pesnik. Osnivač je Kulturno-izdavačkog centra „Srpska kuća”u Požarevcu.
Radno iskustvo u izdavačkoj delatnosti stekao je radeći u izdavačkom preduzeću u Sarajevu gde je bio rukovodilac nekoliko knjižara i veleprodaja, kao i u izdavačkom preduzeću „Rad” u Beogradu, u kojima je proveo nekoliko godina. Član je Udruženja književnika Srbije.

Da bi Srbiju i svet upoznali sa svojim jedinstvenim poduhvatom Srpska kuća je objavila knjigu “Put do Ginisa” sa naslovnim stranama zbornika.
Golić neumorno radi na afirmaciji mladih pesnika i pisaca iz Srbije, Republike Srpske ali i dijaspore. Hiljade dece objavilo je svoje prve literarne radove u zbornicima Kulturno-izdavačkog centra Srpska kuća.

Osim mladih autora u poduhvate Srpske kuće uključeni su i njihovi roditelji, nastavnici i profesori, pružajući im maksimalnu podršku.
Svoje zbornike Srpska kuća do sada je predstavljala u mnogim školama uz obavezno poklanjanje knjiga školskim bibliotekama, ali i na sajmovima knjiga u Beogradu i Frankfurtu. Prema Golićevim rečima, u narednom periodu planiraju da promovišu sve što su do sada uradili, kao i svoj jedinstveni put do Ginisa.
Sa malim pametnjakovićima, kako Golić naziva decu koja pišu, napravio je preko 336 izložbi u Požarevcu.
0 Komentara
Nema komentara za ovu vest