Osnovna škola "Ugrin Branković" iz Kučeva proslavila 193. rođendan
   4 Nov 2023, 15:36    Kučevo    Tv SAT    Ljubiša Nastasijević


Osnovna škola "Ugrin Branković" iz Kučeva proslavila 193. rođendan

Svečanom akademijom i uručivanjem prigodnih nagrada učenicima i zaposlenim, Osnovna škola ,,Ugrin Branković’’ u Kučevu proslavila je svoj 193. rođendan. Proslavi su prisustvovali uz mnogobrojne druge zvanice iz javnog, kulturnog i političkog života ,sveštenstva iradnika  škole i predsednik privremenog organa opštine  Kučevo dr Ivan Rajičić sa saradnicima.

O školi I postigmutim rezultatima između dva novembra govorio je direktor  škole, Toplica Stojadinović  koji je je između ostalog rekao da je   Osnovna škola ,,Ugrin Branković“ u Kučevu svoju obrazovno-vaspitnu misiju započela još davne 1830. godine i jedna je od najstarijih osnovnih škola na ovim prostorima.,pa I Srbiji Od samog starta, pa do danas, funkcioniše u skladu sa renomeom koji poseduje i  iz njenih klupa stasale su mnoge generacije uvaženih doktora, inženjera, profesora, marljivih i sposobnih radnika, časnih i poštenih ljudi.

           -Već nekoliko godina u našoj školi sprovodi se projekti ,,Obogaćeni jednosmenski rad“ a od ove školske godine pilot projekat „SVAKO DETE IMA PRAVO DA ODRASTA ZDRAVO“ u saradnji tri ministarstva Ministarstva prosvete, Ministarstva zdravlja i Ministarstva sporta. Takođe, ove školske godine pokrenut je i projekat ,,Zajedno i bezbedno kroz detinjstvo“ u organizaciji Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva prosvete i Agencije za bezbednost saobraćaja. Svake školske godine uspešno sarađujemo sa lokalnom samoupravom, školama iz okruženja, Centrom za kulturu, Gradskom bibliotekom, Domom zdravlja, centom za socijalni rad opštine Kučevo i Policijskom upravom Kučevo,istakao je direktor Stojadinović

  Učenici u protekloj školskoj godini postigli  su odlične rezultate na raznim takmičenjma koje je organizovalo Ministarstvo prosvete Republike Srbije  
        -S ponosom mogu istaći da su naši učenici tokom prošle školske godine postigli odlične rezultate na takmičenjima u organizaciji Ministarstva prosvete iz raznih oblasti, na opštinskom i okružnom nivou zauzimajući prva tri mesta u plasmanu. Možemo se pohvaliti i odličnim sportistima, košarkašicama i fudbalerima, kao i džudistima. Čestitamo svima od srca na uspesima i želimo im da i u novoj školskoj godini nastave da nižu odlične rezultate. U ovoj školskoj godini ispratili smo u penziju dragu koleginicu Ljubicu Stojilović, nastavnicu biologije.,

Stojadinović  se osvrnuo I na protekli period gde je realizovano  više projekata u saradnji sa Skupštinom Opštine Kučevo, Ministarstvom prosvete, Školskom upravom Požarevac. 
          -Urađena je nova ograda u centralnoj školi, u područnim odeljenjima u Neresnici i Ceremošnji su urađene nadstrešnice na školskim kuhinjima, a završen je i projekat pristupne rampe i platforme za dacu sa invaliditetom u centralnoj školi. Zahvaljujući saradnji sa kompaniji KOKA KOLA ,,Rosa Homolje“ i Trag fondacijom, rekonstruisana je ograda u područnom odeljenju škole u Neresnici.  Ovom prilikom pozdravljam i naše drage penzionere koji su svojim radom utkali temelje i put rada u našoj školi. U ovoj školskoj godini ispratili smo u penziju dragu koleginicu Ljubicu Stojilović, nastavnicu biologije. Želimo joj da uživa u svojoj penziji u dobrom zdravlju i sreći zajedno sa svojim najdražima,rekao je director škole Toplica  Stojadinović

Ova obrazovna ustanova  povodom svog 193. rođendana organizovala je literarni konkurs na temu ,,Mojoj školi je rođendan“ i  ,,193. rođendan moje škole“.


Pojedninim  radnicima za provedenih 10,20,30,35 I 40  godina  u školi uručene su jubilarne nagrade,kao I prigodne nagrade  učenicima mlađih i starijih razreda  i autorima najboljih literarnih radova  koji su na literararnom  konkursku osvojili prva tri mesta,


Učenici su svojim gostima priredili I bogat kulturno umetnički program Slične vesti

Dan škole: OŠ "Kralj Aleksandar Prvi" u Požarevcu

16 Dec 2023, 11:20

Osnovna škola „Kralj Aleksandar prvi“ u Požarevcu obeležila je 84 posojanja i rada


Osnovna…

Dositejevih 290 godina

24 Nov 2023, 13:49

Osnovna škola dositej obradović proslavila 290 rođendan. Više od 300 nagrada na takmičenjima protekloj školskoj…

Osnovna škola "Vuk Karadžić" iz Majilovca proslavila 121. rođendan

7 Nov 2023, 19:47

Svečanom akademijom i uručivanjem prigodnih nagrada zaposlenima I zaslužnim pojedincima , Osnovna škola ,,Vuk Karadžić’’…

Postavite komentar    Nema komentara za ovu vest

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

DruštvoBole stigao u Poljoprivrednu školu

Pred Miće lipicanera, i Gavrila ponija, stigao još jedan stanovnik na akeonmiju Poljoprivredne…

27 Feb 2024, 13:28

DruštvoVrnjačka Banja na 45. Međunarodnom…

Vrnjačka banja predstavila turističku ponudu na  na 45. Međunarodnom sajmu turizma u…

27 Feb 2024, 13:02

DruštvoProgram podrške neformalnim grupama

U Narodnoj biblioteci „Ilija M. Petrović“ održana je sesija povodom realizacije…

27 Feb 2024, 13:01

Kursna lista