Oružane snage do daljeg u najvišem stepenu borbene gotovosti - "bićemo nepokolebljivi u zaštiti svog naroda"
   27 May 2023, 12:49    Beograd    RTS    Marija Vajner


Oružane snage do daljeg u najvišem stepenu borbene gotovosti - "bićemo nepokolebljivi u zaštiti svog naroda"

Nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost saopšteno je da oružane snage Republike Srbije ostaju do daljeg u najvišem stepenu borbene gotovosti zbog brutalne primene sile od strane Aljbina Kurtija i njegovih snaga prema srpskom narodu na Kosovu i Metohiji. 

Tokom sastanka Saveta za nacionalnu bezbednost dogovorene su sve neophodne bezbednosne aktivnosti u cilju snaženja odbrambenih kapaciteta Republike Srbije, navodi se u saopštenju.

  Naglašeno je da KFOR/NATO nije obavio svoj posao u skladu sa Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija i Vojno-tehničkog sporazuma iz Kumanova. Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović ovlašćen je da održava direktan kontakt sa komandantom KFOR-a, u pokušaju da obezbedi da KFOR/NATO ispuni svoju funkciju i mandat, u skladu sa relevantnim aktima UN i zaštiti Srbe na Kosovu i Metohiji. "Republika Srbija biće čvrsta i nepokolebljiva u zaštiti svog naroda", poručeno je u saopštenju. Sednici Saveta za nacionalnu bezbednosti pored predsednika Vučića prisustvovali su premijerka Ana Brnabić, ministar odbrane Miloš Vučević i načelnik Generalštaba general Milan Mojsilović, ministar policije Bratislav Gašić, direktor BIA Aleksandar Vulin, kao i šefovi službi bezbednosti VOA i VBA.

  Sednici su prisustvovali i republički javni tužilac Zagorka Dolovac, predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić, šef diplomatije Ivica Dačić, ministarka pravde Maja Popović, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković, načelnik beogradske policije Veselin Milić. Vučić, koji je i komandant vojske, izdao je juče naredbu da se podigne borbena gotovost Vojske Srbije na najviši stepen, dok je ministar odbrane Miloš Vučević rekao da se VS razmešta na pozicijama ka administrativnoj liniji. U sukobima kosovske policije i građana na severu Kosova i Metohije povređeno je nekoliko desetina ljudi. Policija je vozilima blokirala prilaze zgradama opština Zvečan, Zubin Potok i Leposavić u koje su ušli novoimenovani predsednici, koji su tamo nekoliko sati boravili. Kosovska policija se i ovog jutra nalazi u zgradama opština.



Slične vesti

Izveštaj o izvršenjuj budžeta pred požarevačkim odbornicima

23 Sep 2023, 12:25

Požarevački odbornici u četvrtak razmatraju izveštaj o šestomesečnom izvršenju budžeta i o raspodeli…

Skupština izabrala Slobodana Cvetkovića za ministra privrede, poslanici dela opozicije i danas ometaju rad sednice

6 Sep 2023, 13:02

Poslanici Skupštine Srbije izabrali su za novog ministra privrede Slobodana Cvetkovića. Poslanici dela opozicije,…

Novo zasedanje Skupštine - poslanici o rebalansu, izboru ministra privrede, izmenama zakona

5 Sep 2023, 9:28

Poslanici Skupštine Srbije danas počinju peto vanredno zasedanje, na kojem će razmatrati 25 tačaka dnevnog reda,…

Postavite komentar



    Nema komentara za ovu vest

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

EkonomijaU onlajn supermarketu – nova prilika…

Sve više malih proizvođača pokušava da dođe do kupaca preko sopstvenih onlajn…

25 Sep 2023, 10:07

DruštvoNiču tri naučno-tehnološka parka,…

Ministarstvo za javna ulaganja raspisalo je tender za izgradnju Naučno–tehnoloških…

25 Sep 2023, 10:03

DruštvoPočela isplata pomoći za decu…

Danas i sutra isplaćuje se jednokratna pomoć države roditeljima dece uzrasta do 16 godina.…

25 Sep 2023, 10:01

Kursna lista