Novi rokovi i procedure za upis svojine
Građani koji su podneli zahtev za upis prava svojine u okviru programa „Svoj na svome“ obaveštavaju se da su počela da pristižu obaveštenja za plaćanje takse. Rok za izmirenje ove obaveze iznosi 30 dana od dana prijema obaveštenja.Nakon što dobiju poruku na mobilnom telefonu, potrebno je da sa prijavom koju su dobili prilikom podnošenja zahteva dođu u Gradsku upravu, Odeljenje za urbanizam i građevinske poslove, gde će im biti odštampane instrukcije za plaćanje, kao i smernice za eventualnu dopunu dokumentacije.
Građanima je na raspolaganju kancelarija 208, svakog radnog dana od 8 do 15 časova.
Istovremeno, građani koji su podnosili zahteve po ranijim zakonima o legalizaciji i ozakonjenju obaveštavaju se da je Zakon o ozakonjenju prestao da važi 24. oktobra 2025. godine. Sva dokumentacija predata po starom zakonu nalazi se u arhivi Odeljenja za urbanizam i može se preuzeti u kancelariji 213.
Ukoliko su u međuvremenu podneli zahtev po novom zakonu „Svoj na svome“, građani mogu prilikom preuzimanja dokumentacije izvršiti i dopunu postojeće prijave, ukoliko to ranije nisu učinili.
Za dodatne informacije, građani se mogu obratiti Odeljenju za urbanizam i građevinske poslove putem telefona 012/539-646 ili lično u kancelarijama 208 i 213, radnim danima od 8 do 15 časova.









0 Komentara
Nema komentara za ovu vest