Najbolji srpski plivači stižu u Požarevac: Počinje prvenstvo Srbije
Požarevac će od 24. do 26. jula biti domaćin najvažnijeg nacionalnog plivačkog takmičenja – Juniorskog i apsolutnog prvenstva Srbije. Na Gradskom bazenu okupiće se elita domaćeg plivanja, a publika će imati priliku da prati nastupe najboljih srpskih plivača i plivačica u borbi za titule državnih prvaka.Na prvenstvu će učestvovati reprezentativci Srbije, aktuelni državni šampioni, ali i mladi talenti koji se uspešno probijaju na domaćoj i međunarodnoj sceni. Očekuju se kvalitetne i neizvesne trke, uz mnogo uzbuđenja i vrhunskih sportskih dostignuća.
Takmičenje će se odvijati tokom tri dana, a svakodnevni program počinje kvalifikacionim trkama od 10 časova, dok su finalne trke zakazane za 17 časova. Upravo u večernjim finalima biće poznati novi državni prvaci u brojnim disciplinama.
Organizatori pozivaju građane i ljubitelje plivanja da dođu na Gradski bazen i pruže podršku najboljim domaćim takmičarima, ističući da će ulaz biti prilika da se iz neposredne blizine uživa u vrhunskim sportskim nadmetanjima.
Požarevac je prethodnih godina bio uspešan domaćin brojnih sportskih događaja - međunarodnog fudbalskog turnira, evropske kvalifikacione utakmice u futsalu, kao i Ljubičevskih konjičkih igara, koje predstavljaju jedan od najznačajnijih turističko-sportskih događaja u gradu. Organizacija Nacionalnog prvenstva u plivanju još jedna potvrda da Požarevac ima kapacitete za održavanje velikih sportskih manifestacija, posebno uoči predstojećih Ljubičevskih konjičkih igara.









0 Komentara
Nema komentara za ovu vest