
Dr Medurić: Fizička aktivnost i pisanje dnevnika dobri za oslobađanje emocija
Nekoliko dana je prošlo od tragedija koje su se dogodile u školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i u selima u okolini Mladenovca. Kako tragedije utiču na decu i njihove roditelje, kako skrenuti misli i vratiti se u redovne tokove i kako prepoznati psihološki problem kod dece?Doktorka Medurić dodaje da je neophodno da roditelji budu uz decu, kao i da je važno uzajamno poverenje.
Bez obzira na uzrast deteta, ono se može osećati uznemireno ili imati druge jake emocije posle traumatičnog događaja kome je prisustvovalo ili o njemu saznalo.
Nemoguće je predvideti kako će neka deca reagovati na traumatične događaje, jer postoji mnogo mogućih reakcija.
S obzirom na to da roditelji, nastavnici i drugi odrasli vide decu u različitim situacijama, bilo bi korisno da deluju zajedno kako bi podelili informacije o tome kako se svako dete suočava sa traumatičnim događajem.
Traumatični događaji donose sa sobom izazove koji su stresogeni, izazivaju jake emocije i izmene u ponašanju kako dece, tako i odraslih.
Doktorka Medurić savetuje deci bilo koju fizičku aktivnost i da što više slobodnog vremena provode u prirodi.
Dom zdravlja Požarevac je aktivirao telefonsku psihološku podršku dežurnog psihologa deci i omladini osnovnih i srednjih škola svakog dana od 10:30 do 13:30 časova pozivom na broj telefona 064/8693408.
Sva deca koja osećaju potrebu za direktnim razgovorom mogu se obratiti Službi za zdravstvenu zaštitu dece i omladine i Savetovalištu za mlade.
0 Komentara
Nema komentara za ovu vest