Dačić: Ogromno poštovanje za hrabrost mladih glumica
   25 Jan 2021, 11:35    Beograd    RTS    Elena Marjanović


Dačić: Ogromno poštovanje za hrabrost mladih glumica

Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je danas na konferenciji o stanju rodne ravnopravnosti da želi da iskaže ogromno poštovanje za hrabrost mladih glumica koje su se usprotivile nasilju.

Ivica Dačić je rekao da kao predsednik Narodne skupštine, ali pre svega kao sin, suprug i otac jedne mlade devojke želi da iskaže ogromno poštovanje za hrabrost mladih glumica da se usprotive nasilju. 
  "Bez obzira na to kakve će biti odluke našeg pravosuđa, u čiji rad niko nema pravo i nameru da se meša, sama odluka ovih mladih devojaka da govore o nasilju i da potraže zaštitu od nasilnika, vredna je našeg najvećeg poštovanja", rekao je Dačić. On je dodao da je njihova borba ogromno ohrabrenje svim drugim žrtvama da urade isto i da stanu na put svojim nasilnicima, a da je obaveza države da svakoj od njih pruži zaštitu i utočište. "Nažalost, naše društvo je i dalje relativno zatvoreno i opterećeno predrasudama. Takvo stanje mora da postane naša prošlost, zato sam uveren da ćemo i danas učiniti bar mali korak ka Srbiji u kojoj je žena zaštićena i poštovana", poručio je Dačić. Predsednik Skupštine je ocenio da je institucionalna zaštita prava žena na visokom nivou, ali da to nije dovoljno.

"Srbija ima dobre zakone, ali to nije dovoljno" 

Dačić je u parlamentu rekao da Srbija ima dobre zakone i razgranatu mrežu institucija koje se bave tim pitanjima, ali to, kako kaže, nije dovoljno i dodaje da je neophodno da celo celo društvo učestvuje u tome da se nijedna žena ne oseća ugroženo ili diskriminsano. On je naveo da je čak 15 miliona žena širom sveta bilo izloženo nekoj vrsti nasilja tokom pandemije koronavirusa dok su sa svojim porodicama boravili u karantinu. "U proteklih skoro godinu dana pandemije, naše društvo i svako od nas pokazali smo svoje najbolje osobine - solidarnost, brigu o starijima, pomagali smo jedni drugima, ali, nažalost, vanredne okolnosti učinile su i da na površinu isplivaju i one najgore, a tu pre svega mislim na nasilje nad ženama", rekao je Dačić. Dačić je kazao da nijedna vanredna i stresna situacija ne sme da postane izgovor, ni povod da se naruši bilo koje ljudsko i žensko pravo.Slične vesti

Dvojica privedena jedan u bekstvu zbog napada na ugostitelje

31 Jan 2021, 12:00

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Velikom Gradištu uhapsili su  I. S. (1966) iz Velikog Gradišta…

Žrtve da prijave nasilnika

22 Jan 2021, 12:31

Žrtva bilo koje vrste nasilja mora da prijavi počinioca, ističe Nemanja Račić, požarevački advokat, koji je prihvatio inicijativu…

Kako prepoznati da dete trpi nasilje

21 Jan 2021, 9:47

Slušati i osećati svoje dete jedini je način da prepoznamo da li ono trpi neku vrstu nasilja u društvu koje je decenijama…

Postavite komentar


    Nema komentara za ovu vest

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

ZdravljeZZJZ Požarevac : 166 novih slučajeva…

Prema izveštaju Zavoda za javno zdravlje Požarevac, u protekla dva dana zabeleženo…

25 Feb 2021, 17:11

HronikaTeška krađa u Petrovcu

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Petrovcu na Mlavi, brzom i efikasnom akcijom,…

25 Feb 2021, 15:43

DruštvoDemantij Marka Stojakovića na…

Marko Stojaković, zamenik predsednika opštine Golubac, ponovo se oglasio povodom širenja…

25 Feb 2021, 13:58

Kursna lista