Aleksinačko pozorište otvorilo XXII Amaterske glumačke svečanosti "Milivojev štap i šešir"
   24 Feb 2026, 11:45    Požarevac    SAT TV    Marija Vajner


Aleksinačko pozorište otvorilo XXII Amaterske glumačke svečanosti "Milivojev štap i šešir"

U Centru za kulturu Požarevac otvorene su XXII Amaterske glumačke svečanosti „Milivojev štap i šešir“. Tako je Požarevac i ove godine centar amaterskog glumišta u regionu.

U šest festivalskih dana, na Velikoj sceni Centra za kulturu Požarevac smenjivaće se glumci pozorišta iz Aleksinca, Uba, Velike Plane, Požarevca, Crvenke i Dimitrovgrada.

Žiri u sastavu Spasoje Ž. Milovanović, teatrolog i predsednik žirija, Ivan Miloš, dir. Poljoprivredne škole sa domom učenika „Sonja Marinković“ Požarevac i Zorica Miladinović, profesorka engleskog jezika iz večeri u veče ocenjivaće glumačke bravure.

Prve večeri Festivala, žiri je nagradu za slikovito prikazani lik dodelio Srđanu Stojadinoviću za ulogu Mileta. Za glumca večeri i prvog nosioca Milivojevog štapa žiri je izabrao Vuka Radisavljevića koji je tumačio ulogu Joce Kalifornije u predstavi „Urbane legende“ u izvođenju Centra za kulturu Aleksinac, Gradskog pozorišta Teatar 91.

Festival se zatvara u nedelju, 1. marta, kada će Amatersko pozorište „Dragoljub Milosavljević Gula“, KPC Petrovac na Mlavi u čast pobednika, izvesti predstavu „Ukokaj mog muža“, u režiji Miloša Jagodića, koja je pobedila na Smotri „Živka Matić“.

Sve predstave počinju od 20 časova, a ulaznice po ceni od 400 dinara mogu se kupiti na biletarnici Centra za Kulturu Požarevac.

Festival „Milivojev štap i šešir“ je amaterska pozorišna manifestacija nastala po uzoru na profesionalne glumačke svečanosti „Milivoje Živanović“ u Požarevcu, posvećene velikanu srpskog glumišta Milivoja Živanovića.

Na festivalu učestvuju amaterska pozorišta iz cele Srbije, a žiri svake večeri dodeljuje nagradu „Milivojev štap“, dok se na kraju bira ukupni pobednik koji dobija i „Milivojev šešir“ kao najviše priznanje. Manifestacija naglašava značaj amaterskog pozorišta kao temelja iz kojeg se razvijaju budući profesionalni glumci.



Slične vesti

Kučevo u znaku pozorišta - počeo četvrti festival glumaca amatera "Kučevo 2026"

4 Mar 2026, 12:17

U Kučevu je počeo Četvrti festival glumaca amatera „Kučevo 2026“. Do kraja marta publika će u Centar za kulturu…

Jelena Stojadinović najbolja na Festivalu "Milivoje štap i šešir"

2 Mar 2026, 11:39

Spuštena je zavesa na XXII Amaterske glumačke svečanosti „Milivojev štap i šešir“…

Festival amaterskog glumišta u Kučevu čuva dugu pozorišnu tradiciju

20 Feb 2026, 11:29

Pozorišni amaterizam u Kučevu ima dugu tradiciju koja datira još od početka tridesetih godina prošlog…

Postavite komentar



    Nema komentara za ovu vest

Pretraga

PREUZMI ANDROID APLIKACIJU

sattv-android-aplikacija

Najčitanije vesti

Najnovije vesti

DruštvoNajlepše bukete za 8. mart donosi…

U iščekivanju Međunarodnog dana žena, cvećara "Ljiljan" pripremila je najlepše…

7 Mar 2026, 11:35

DruštvoPrijem u GO SNS u Požarevcu povodom…

Gradski odbor Srpske napredne stranke u Požarevcu organizovao je svečani prijem povodom 8.…

7 Mar 2026, 11:25

KulturaOsmomartovska izložba posvećena…

Povodom 8. marta, Dana žena, u Centru za kulturu u Požarevcu otvorena je tradicionalna osmomartovska…

7 Mar 2026, 11:21

Kursna lista